KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14676188

nr 1467 6188

Gaston Smidt

(1898-1976), Sverige

Hund. Signerad. Färgkrita, 80x59 cm, yttermått inklusive ram: 86x65 cm

Gaston Smidt, svensk grafiker, tecknare och målare född 1898 i Ålem, död i Stockholm 1976.

Utrop:

500 kr

måndag 16 maj 2022
kl 18:03:36

Gaston Smidt

Läs mer om Gaston Smidt
Friedensreich Hundertwasser